Најдоброто спортско обложување

На оваа веб-локација ќе го најдете нашиот личен ранг на топ 3 онлајн спортски облози. Сите компании се тестирани од нашиот тим. Создадовме и кратки критики за да ви помогнеме да ја изберете најдобрата обложувалница.

img
20bet
100% до 100 евра
Бонус за прв депозит за спортско обложување
img
22bet
100% ДО 7500 МКД
Ќе добиете 100% бонус за прв депозит до 7500 МКД
img
Betwinner
БОНУС 100 € ЗА НОВИ КЛИЕНТИ
100% бонус за прв депозит до 100 €

Преглед на 20bet

Рангирање #1

 • Земја: Curacao
 • Бонус: 100% до 100 евра
 • 20Bet е нова компанија на пазарот. Сепак, операторот веќе успеа да освои група задоволни играчи. Спортското обложување 20Bet се одликува со бонусот за добредојде, кој е многу привлечен. Операторот се фокусира на максимална функционалност што може да се види од самата веб-страница. Во комбинација со професионална услуга за клиенти, ова резултира во една од најпријателските обложувалници на пазарот. Иако лиценцата за казино доаѓа од Курасао, веб-страницата на 20bet е достапна и на други јазици. Веб-страницата 20bet има интересна, модерна графика која сигурно ќе привлече играчи кои обрнуваат внимание на такви работи. Ова казино работи со најдобрите провајдери на софтвер, така што сите игри се одвиваат непречено.

  Регистрирајте се на 20bet

  Ако вашиот избор е 20bet, ќе треба да регистрирате сметка за да започнете да играте. Без разлика дали го правите тоа од почетната страница или од картичката за казино, ќе бидете регистрирани на двете места. Една сметка ви овозможува да ги играте сите игри достапни во казиното, како и да се обложувате на спортски резултати. Регистрирањето сметка не е тешко. Како и во случајот со другите обложувалници, треба да ги наведете сите ваши лични податоци и адреса на е-пошта. Откако ќе ја потврдите точноста на вашата адреса за е-пошта, ќе можете да започнете да играте.

  20обложување спортско обложување

  Спортското обложување 20Bet ви овозможува да се обложувате на сите главни спортови. Можете дури и да се обложувате на натпревари од помалку популарни спортови како хокеј и крикет. Импресивен е и бројот на настани во секоја категорија. Она што недостасува е малку повеќе опции кога станува збор за е-спорт, но ова секако ќе се подобри. Убедливо најпопуларниот спорт на 20Bet е фудбалот. Овде бројот на настани е убедливо најголем. Надвор од викендите често надминува 1000. 20Bet нуди облози на сите големи лиги. За секој настан во германската, шпанската или француската лига имате повеќе опции за обложување од кои можете да изберете. Недостигаат облози за пониски лиги и куп натпреварувања во поегзотичните земји. Атрактивните коефициенти говорат во корист на букмејкерот. Обложувалницата има релативно широк спектар на фудбалски настани за обложување во живо. Стримингот не е достапен, но има графички и статистички извештаи од повеќето настани. Нема опција за готовина во 20Bet.

  20bet казино

  20bet нуди широк избор на игри во реално време. Игрите како рулет, блек џек, бакара и покер ги водат професионални, квалификувани крупиери и дилери. За удобно играње во реално време, играчите добиваат довод на камерата во реално време на нивниот компјутер или друг мобилен уред, позиционирани на неколку локации околу масата.

  Начини на плаќање

  20Bet нуди широк избор на методи за депонирање. Можете да депонирате средства со помош на кредитна картичка, но и преку еден од неколкуте онлајн паричници. Алтернативно, можете да користите ваучер. Депонирањето во криптовалути е исто така интересна опција. Операторот прифаќа Bitcoins, Litcoins и Etherum. Запомнете, сепак, дека депозитот направен во криптовалута ќе ве спречи да го искористите бонусот за добредојде

  Услуга за клиенти

  Примарната форма на контакт со персоналот на казиното 20bet е преку разговор во живо, достапен 24 часа на ден. Можете исто така да ја користите формата за контакт, каде што треба да ја наведете категоријата на вашето прашање, како и вашата e-mail адреса, име и презиме. На страницата има и две е-пошта - едната е за контактирање на персоналот за конкретна помош, додека другата е за поднесување жалби. Клиентите на казино треба да очекуваат одговор од консултантот за не повеќе од 24 часа.

  Резиме

  20bet казиното е релативно ново место во арената на онлајн казино, но секако вреди да се посети. Казиното води лиценцирани игри и со работа со најдобрите провајдери на софтвер, нуди услуга од висока класа која е целосно безбедна. Еден од најинтересните ставки во казиното се игрите во живо, управувани од квалификувани дилери. Бонусот за добредојде на казиното е исто така добар, со 100% депозит до 100 евра.

  Регистрација